Gönderen Konu: [Bilgi] Shaiya TR Yeni Birlik Sistemi  (Okunma sayısı 1319 defa)

DonaTello

  • Newbie
  • *
  • İleti: 23
    • Profili Görüntüle
[Bilgi] Shaiya TR Yeni Birlik Sistemi
« : 19 Ağustos 2016, 18:23:58 »
Merhaba Shaiyalılar!
Bugün itibariyle sunucumuza yeni birlik sistemi eklendi. Bu birlik sistemi ve getirileri nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.Yeni eklentiler şunlardır;
*Birlik Müsabakası
*Birlik Evleri
*Birlik Savaşları


BİRLİK MÜSABAKASI
Birlik müsabakası haftada bir birliğinizle birlikte katılacağınız bir etkinliktir. Bu etkinlik sırasında yeni haritalar açılır ve her birlik gruplar halinde bu haritalardaki mobları ve bossları verilen sınırlı vakitte en hızlı bir şekilde bitirmeye çalışırlar. Birlik Müsabakası bir birliğe etin + birlik sıralama puanı getirir. Bu birlik sıralama puanı birliğinizin sıralamada yer almasında rol oynar. Bu müsabakadan kazanılan puanlar sunucu denetlenmesi sonrasında update edilip birlik listesine eklenir.Birlik Sıralaması Puan Hesabı;


A-Birlik müsabakasından kazanılan puan
B-Haftalık teslim edilen etin
C-Birlik oyuncusux25

A+B+C ->Birlik sıralaması puanı
Not:B+C <= A/2


Birlik Müsabakası'na Erina haritasında (Işık Tarafı) Keolleseu köyünde haritanızı açtığınızda hemen köyün solunda göreceğiniz küçük evin önündeki portal bekçisinden gidiliyor


Birlik Müsabakası'na Reikeuseu haritasında (Dark Tarafı) Gliter'de haritanızın güneyinde göreceğiniz evin önündeki portal bekçisinden gidiliyor.


Bu portaldan geçtikten sonra içinde bulunacağınız büyük salon birlik odasıdır,bu odanın içinde birlik savaşı portalı,birlik konutlarına giden portal ve birlik npc'leri (Etin Yönetimi, Eczacı, Demirci) bulunur.
Birlik NPC'si
Birlik npc'si birlik müsabakası sonrasında hesaplanan puanlarını,birliğinizin toplanmış etin miktarını,birlik konutunun içindeki npc'lerin upgrade seviyelerini gösterir.Birlik Müsabakası portalı haftada bir birlik müsabakası sırasında aktive olur,bu saatten önce aktif değildir.

Birlik müsabakası saati geldiğinde portal aktive olur ve karakteriniz birlik müsabakası alanına taşınır, bu alanda gene 3 adet portal bulunur.Bu portallar seviyeye göre ayrılmıştır.
*A  1-15 Portalı
*B  16-30 Portalı
*C  31-60 Portalı


1-15 portalı; seviyesi maksimum 15' e kadar olan oyuncular bu portaldan geçerek içindeki mob+ boss u kesebilir.Bu alanın bossu Sirvana'dır.

16-30 portalı; seviyesi maksimum 30'a kadar ,minimum 16 olan oyuncular bu portaldan geçebilir,bu alanın 2 bossu vardır; Kailion ve Silvanus.

31-60 portalı; seviyesi 31'den yukarı olan birlik oyuncuları bu alanda birliği için savaşabilir,bossları; Eiphilos ve Pantera'dır

Her alanın bossları öldürüldüklerinde bir aşağı seviyedeki alanın portalını daha yüksek seviyedeki oyunculara açarlar.


BİRLİK KONUTLARI

Birlik konutları birlik üyelerinin iletişimini arttırırken içlerindeki çeşitli npclerle ait olduğu birliğe büyük kolaylık sağlarlar ;birlik konutuna iki tarafında başkentlerinden gidilebilir.

Birlik konutunda birlik hazinesini depolamaya yarayacak bir birlik deposu, upgrade edildikleri takdirde kahramana kadar varan zırh ve silah satıcısı npcler, profesyole kadar upgrade edilebilen demirci, çeşitli harita ve zindanlara portallar, daha uygun fiyata pot temin edebileceğiniz eczacı, Sv3 e kadar lapis satan npc'ler mevcuttur.

Birlik konutuna sahip olmak için ;

->Birlik sıralamasında ilk 30 birliğin arasında olmak
->Bir defaya mahsus 50 milyon oyun parası ödemek (Birlik liderinin bulundurması gerekir)
->Haftalık 1000 etin birlik parası ödeyebilmek.

Birlik evini birlik lideri satın alır.Bir birlik eğer sıralamada 30'un altına düşer ve ya haftalık etin miktarını ödeyemezse birlik konutunu bu şartları yerine getirinceye kadar kullanamaz.


Saygılarımla...
İyi Oyunlar...