Gönderen Drop Listesi

[GM]Pasa.

  • Game Master
  • İleti: 21
    • Profili Görüntüle
Drop Listesi
« : 07 Ağustos 2016, 19:20:04 »
Merhabalar,

Oyundaki bütün nesnelerin droplarını görebileceğiniz yeni drop listesi siteye entegre edilmiştir. Yeni Drop Listesi bilgileri direk olarak oyun veri tabanından almaktadır ve hata payı yoktur.

www.shaiyatr.net adresine girin.Drop Listesi menüsüne tıklayın.Açılan sayfada Nesne İsmi yazan satırdaki kutucuğa tıklayın. Oyundaki nesnelerin isimlerinin bulunduğu bir listenin açıldığını göreceksiniz.Aradığınız nesneyi bulmak için ilk bir kaç harfini tuşlamanız yetecektir. Mesela Kuzey Yıldızı Bacaklığı'nı aramak için. "Kuz" yazmanız yeterlidir. Hemen bu harflerle başlayan nesnelerin karşınıza geldiğini göreceksiniz. Hemen karşınıza gelmiyorsa Mouse Kaydırma Tuşu ile listeyi aşağı veya yukarı doğru kaydırabilirsiniz.


Drop'unu görüntülemek istediğiniz nesnenin ismini bulduktan sonra Enter tuşuna basın. Liste küçülecek ve arama kutucuğuna aramak istediğiniz nesne ismi gelecektir. Daha sonra Ara butonuna tıklayın.Karşınıza gelen pencerede aradığınız nesnenin düştüğü yaratıkların isimlerinin, hayat puanlarının, seviyelerinin, elelerinin, düşme ihtimallerinin ve bulunduğu haritaların listelendiğini göreceksiniz.

Bilmeniz gerekenler :

- Nesne ismi tuşlarken Türkçe karakter kullanmadığınıza emin olun. Ç,ı,ğ,ö,ş ve ü harfleri yerine c,i,g,o,s ve u harflerini kullanınız.
Örneğin ; Şimşek Lapisi arıyorsanız, Sim diye aratmanız gerekmektedir.

- Listede aynı isimde birden çok nesne olduğunu görebilirsiniz. Bunlar statları farklı olan ve aynı ismi taşıyan nesnelerdir.

- Listede bazı nesnelere tıkladığınızda "Aradığınız Nesne Şu anda oyunda mevcut değildir. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen ticket atınız." diye bir uyarı alırsanız, ya  bu nesneler oyundan düşmüyordur ya da düştüğü halde listelenemiyordur. Bunları tespit ettikçe listeden kaldırıyoruz veya düzeltiyoruz. Çok fazla nesne ve drop olduğu için gözden kaçırdıklarımız veya henüz tespit edemediklerimiz olabilir. Dikkate almanıza gerek yoktur.