Gönderen SHAİYA TR LİNUX UBUNTU

mrslorentz

• Profili Görüntüle
SHAİYA TR LİNUX UBUNTU
« : 07 Şubat 2018, 01:17:02 »
Merhaba arkadaşlar, linux ubuntu aynı windows gibi bir işletim sistemidir linux ubuntu kullanmaktayım(dual boost yapıp windows kuramıyorum ubuntuya mecburum) ve wine adlı editör sayesinde shaiya tr çalışmaktadır. Sadece iki sorun mevcut:

1)alt+tab yapıldığında oyuna geri döndüğünüzde skill atamıyosunuz. Çözüm:alt+tab yapma!!!
2)lag sorunu (bu sorun wine editörüyle çalıştırılan tüm oyunlarda mevcut)

Sorunsuz çalıştığına dair kanıt:

Sorularım:
1)Bu oyuna eğer ki büyük çapta bir güncelleme gelirse(cilent değiştirilmesi gibi) yüksek ihtimal ubuntuda bu oyun çalışmayacaktır.
2)Shaiya tr nin wine da çalışması inanılmaz bir olaydır bu şu anlama gelir bu oyun basitçe(çokta basşt değil) ubuntuda çalışacak hale getirilebilir. Eğer ubuntu mmorpg diye aratırsanız sadece 6-7 oyun var ve shaiya tr den daha eskiler bu yüzden ubuntu kullanıcılar mmorpg oynamak istediklerinden kıvrım kıvrım kıvranmaktadır.(1 yıl acı çektim) Böyle bir adım atılırsa shaiya tr serveri global anlamda inanılmaz kullanıcı kazanır çünkü ubuntu desteği veren shaiya serveri yok. İkinci sorum şu shaiya tr yönetimi bu yönde bir adım atmak istiyor  mu ??

mrslorentz

• Profili Görüntüle
Ynt: SHAİYA TR LİNUX UBUNTU
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2018, 01:24:20 »
 Konudaki ss kanıt olarak olmamış çünkü ubuntu kullandığım belli değil ubuntu kullandığıma dair kanıt: