Gönderen (Işık) H O R D E Birliği

MakGora34

• Profili Görüntüle
(Işık) H O R D E Birliği
« : 04 Ocak 2017, 15:05:45 »
Not; Dark Tarafından Işık tarafına geçtiğimiz için Birliğimiz ile ilgili bilgileri tazeleyelim istedik.

H O R D E Birliği;

Shaiya oyunu bilhassa en revaçta olduğu 2010 - 2013 yılları arasında bir çok playerın damağında farklı tadlar bırakmış ve hatırlandıkça yüzlerde gülümsemelere de neden olan, yerinede başka oyunların konulamadığı ve her zaman cezbedici bir şekilde hafızalarda yer etmiş bir oyundur.

Bizlerde zamanında acısıyla tatlısıyla, başarısıyla mağlubiyetiyle, doğrusuyla yanlışıyla, her türlü atraksiyonu tadarak onlarca dost edindiğimiz bu oyuna yeniden doğuşu ile birlikte tekrardan dönme kararı aldık.

Oyunda bulunduğumuz yaklaşık 1 Aylık gibi kısa bir süre zarfı sonrasında da, kemik ekibimizin yanına dahil ettiğimiz yeni arkadaşlarımız ve yeni dostlarımızla H O R D E çatısı altında oyun içi hedeflerimize start vermiş bulunmaktayız.

Birliğimizin Kurucu Üyeleri;
MakGora, DJIN, iLTERiS, Castenada, FlamingClaw, SHERi ve  BabaMuço olsa dahi, kısa bir süre zarfı içinde bizimle kaynaşan ve aynı yolda yürümek için bizlere omuz veren POKER, Usta_SplinTer, DonaTello ve ORKA gibi dostlarımızda birliğimizin oluşumuna ön ayak olmuş ve kuruluş süreci içinde önemli biçimde rol almışlardır.

Birliğimizin ismi;
Gerek artık unutulmaya yüz tutmuş eski Türkçe de ‘’Ordu’’ anlamına gelen ve gerekse de son yıllarda çoğu kitap ve sinema kurgularına konu olan karanlık ortaçağ ırklarının ‘’Birleşme merkezi ve Savaş Çığlığı’’ anlamlarına gelen H O R D E Kelimesinden esinlenerek belirledik.

Birliğimizin Manifestosu;
*.DÜRÜSTLÜK, *.SAMİMİYET, *ÖZGÜVEN, *YARDIMLAŞMA, *ÖZVERİ, *SAYGI, *EMEK, *AZİM, *MÜCADELE ve *PES ETMEME terimlerini öne alaraktan, gerçek anlamda toplu hareket edip birlik olabilme adına, ‘’Birimiz Hepimiz, Hepimiz Birimiz İçin’’ felsefesinden esinlenerek yola çıktık.

MakGora34

• Profili Görüntüle
Ynt: (Işık) H O R D E Birliği
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2017, 15:10:13 »
    H O R D E Birliği Genel Kuralları;

*. PvP ve Boss farmlarında toplu hareket etme sorumluluğunda olmak,

*. Birlik içinde rank, yaş ve cinsiyet ayırt etmeksizin tüm playerlara karşı saygılı olma prensibini belirlemek,

*. Karşı ırk ile olan PvP ve Boss farmlarında veya kendi ırkı ile olan Boss ks'lerinde rakibi kışkırtma ve küçük düşürücü hareketlerden mümkün olduğunca kaçınmak,

*. Takas, genel, grup, harita, birlik chat gibi ortak iletişim alanlarında küfürvari tartışmalara girmemek,

*. Birliğe yeni katılan playerlar ile anında iletişim kurup kaynaşmalarını sağlamak,

*. Her geçen gün üzerine kata kata hem kendi karakterini geliştirmesine özen göstermek hemde bulunduğu birliği sahiplenerek ilerlemesine katkıda bulunmak,

*. Server yöneticileri ve ADM'leri ile; Oyun içinde takas gibi site sosyal alanlarında facebook gibi alanlarda gereksiz tartışmalara ve ikili polemiklere girmemek, problemlerini ticket yoluyla çözmek.

MakGora34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2017, 15:11:57 »
    H O R D E Birliğine Alım Şartları;

*. Oyun içinde aktif ve 60 Level olması gerekmektedir,

*. Oyun içi on süresi ve oyun içi faaliyet devamlılığının yüksek olması gerekmektedir,

*. Yan çarlarından herhangi birisini başka birliklerde bulundurmaması gerekmektedir,

*. Oyundaki karakterini kasma, itemleme ve güçlendirme konularına önemle özen göstermesi gerekmektedir,

*. Her ne kadar yan karakterlere sahip olsada, tek bir klasın üzerine yoğunlaşarak playerlık anlamında kendisini geliştirmiş veya geliştirmeye eğilimli olması gerekmektedir,

*. PvP’de rank kasmayı hedeflemesi ve Boss farmlarını takip etme ve katılma konularında devamlılığının olması gerekmektedir,

*. Oyunda TOPLU HAREKET EDEBİLME Adına daha sağlıklı olabilmesi için ‘’Skype’’ gibi iletişim araçlarını kullanabilmesi gerekmektedir,

*. Birlik içi ve oyun genelinde diğer tüm playerlara karşı küçük düşürücü hareketlerden kaçınıyor olması gerekmektedir,

*. Hack, sahte rank kasma ve her çeşit hileli programdan uzak durarak hem oyun kurallarını dikkate alması hemde kendisiyle birlikte diğer oyuncu arkadaşlarının zarar görmemesi adına dikkat etmesi gerekmektedir,

*. Birlik içinde kendisinden ranklı playerlara karşı; Yaş ve cinsiyet ayrımı yapmadan gerekli saygıyı göstermesi ve PvP + Boss gibi oyun içi toplu etkinliklerde komuta zincirini bozmaması gerekmektedir.

MakGora34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2017, 15:18:48 »
    H O R D E Birliği Boss Kesimi ve Drop Dağıtım Kuralları;

*. Kimu, Seraphime ve Dios gibi ortak alan da bulunan bossların boss kessimleri rank1, rank2 ve rank3 arkadaşlarca ss görüntüleri ile takip edilecektir; Facebook’ta ki ve Skype Grubunda ki ‘’H O R D E’’ Sayfasında en hızlı şekilde güncellenecektir.

*. Kimuraki bossunun ‘’Kesilen’’ Boss partisinde bulunan playerlara, 6 katılım puanında 1 olarak, ihtiyacına veya elde kalan droplardan kendi seçimine göre rank 1 tarafından hak ediş drobu teslim edilecektir,

*. Seraphime bossunun ‘’Kesilen’’ Boss partisinde bulunan playerlara, 8 katılım puanında 1 olarak, ihtiyacına veya elde kalan droplardan kendi seçimine göre rank 1 tarafından hak ediş drobu teslim edilecektir,

*. Dios bossunun ‘’Kesilen’’ Boss partisinde bulunan playerlara, 8 katılım puanında 1 olarak, ihtiyacına veya elde kalan droplardan kendi seçimine göre rank 1 tarafından hak ediş drobu teslim edilecektir,

*. Cloron (Ejder) bossunun ‘’Kesilen’’ Boss partisinde bulunan playerlara, 10 katılım puanında 1 olarak, ihtiyacına veya elde kalan droplardan kendi seçimine göre rank 1 tarafından hak ediş drobu teslim edilecektir,

*. Tüm bosslarda ‘’Gece yarısı takibi (03:00 ila 09:00 arası)’’ yapan playerlara, ekstradan+1 Katılım puanı eklenecektir. (Kesilen yada Ks’de kazanılan Bosslar için geçerlidir.)

*. Kesilen Bosslardan düşen dropların max 1 ay içinde yukarıda ki maddeye uyum gösteren birlik playerlarına, kesimler sırasında verdikleri emekleri ve ihtiyaçları karşılığında hak & hukuk adaleti çerçevesinde ‘’bedelsiz’’ olarak dağıtımı rank1 tarafından yapılacaktır.

MakGora34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2017, 15:22:12 »
    H O R D E Birliği Çıkartılma Sebepleri;

*. Birlik içindeki üyelere hakaret, küfür, hor görme, fitne ve saygısızlık yaratılması durumu,

*. Kişisel meseleleri ve kavgaları; Takas, Birlik chat, Skype grubu ve Oyun sitesinin facebook adresi gibi ortak alanlara yansıtma ve huzursuzluk çıkartma durumu,

*. Dil, Din, Irk, Cinsiyet ve Yaş gibi kavramları öne çıkartarak, kişilerin rencide edilmesi ve tartışma ortamı yaratılması durumu,

*. Hırsızlık, hack, sahte rank kasma ve hilenin her türlüsünü yapma yada deneme durumu,

*. Birlik içi özel bilgileri ve boss saatlerini rakip birliklere veya rakip ırka iletme durumu,

*. Birlik içi toplu faaliyetlerden olan ve tüm playerların emeğini olumlu yada olumsuz olarak etkileyen ‘’Boss kesimlerinde’’ haber vermeden sürekli AFK Kalmayı alışkanlık haline getirme durumu,

*. Boss kesimlerine birlikten habersiz şahıs olarak tek gitmek yada PvP raid dışında başka bir birlikle boss kesme durumu,

MakGora34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2017, 15:30:25 »
Facebook İletişim Adresimiz; https://www.facebook.com/HBirligi/

Youtube Takip Linkimiz;  https://www.youtube.com/channel/UCOLZJwhe5W1JwI49xO_xj9A

Oyun içinde iletişim kurabileceğiniz yetkililerimiz;

*. DJIN,  *. [VS]ZipPy,  *. [gs]EdepsizKorucu,  *. Mi21,  *. Glorfiendel,  *. Castenada

Dark & Işık, ShaiyaTR'da yer alan tüm playerlara keyifli oyunlar dileriz,,,,

gizem

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2017, 03:51:58 »
bu oyunu 2009 -2014 yılları arasında oynadım...gordion ve babylon serverlarında çok dost kazandık çok satıldık...uzun uzun anlatsam belki de 1 hafta sürer buraya yazacaklarım..oyun neden bu hale geldi kısımlarına da girmiycem ama benim bırakma nedenim aylarca(1 yıl uğraşan da var) kastığımız itemlerin sürekli episode gelmesiyle npc itemine dönüşmesi...bi ara girdim oyuna başlayam dedim, benim haftalarca 1 level almak için pandora da kastığım zamanlar bitmiş..eleman diyoki 2 saatte 50 level oluyon şimdi..bi yer var adını hatırlamıyom şimdi oraya gitmek lazımmış..iyi de !!!!   bi oyuncu slot nasıl toplanır bilmiyosa zindanların havasını solumamışsa ondan ne bekleyebilirsin ki..sonra vazgectim oyundan..şimdi dönmek istiyorum da bi kaç nacizane sorum olucak HORDE Birliğine:
1- neden dark dan ışığa geciyosunuz ( ki bizim dönemde taraf satmak en sevmediğimiz durumdu)
2-20 30 ve 1 15 pvp cileriniz ne durumda..
şayet başlarsam aşırı rahip ile başlarım diye düşünüyorum...hepinize iyi oyunlar

MakGora34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2017, 14:15:05 »
bu oyunu 2009 -2014 yılları arasında oynadım...gordion ve babylon serverlarında çok dost kazandık çok satıldık...uzun uzun anlatsam belki de 1 hafta sürer buraya yazacaklarım..oyun neden bu hale geldi kısımlarına da girmiycem ama benim bırakma nedenim aylarca(1 yıl uğraşan da var) kastığımız itemlerin sürekli episode gelmesiyle npc itemine dönüşmesi...bi ara girdim oyuna başlayam dedim, benim haftalarca 1 level almak için pandora da kastığım zamanlar bitmiş..eleman diyoki 2 saatte 50 level oluyon şimdi..bi yer var adını hatırlamıyom şimdi oraya gitmek lazımmış..iyi de !!!!   bi oyuncu slot nasıl toplanır bilmiyosa zindanların havasını solumamışsa ondan ne bekleyebilirsin ki..sonra vazgectim oyundan..şimdi dönmek istiyorum da bi kaç nacizane sorum olucak HORDE Birliğine:
1- neden dark dan ışığa geciyosunuz ( ki bizim dönemde taraf satmak en sevmediğimiz durumdu)
2-20 30 ve 1 15 pvp cileriniz ne durumda..
şayet başlarsam aşırı rahip ile başlarım diye düşünüyorum...hepinize iyi oyunlar

Öncelikle selam Gizem,

*.Dark'tan Işığa geçmemizde 2 neden etkili oldu;

1.cisi Dark raidlerinin (1 değil nerdeyse 2 raid oluyorduk) nerdeyse tamamının eski ve tecrübeli player olması ve karşısında ki Işık raidinin maalesefki çoğunlukla toplama kadro ve yeni oyunculardan oluşması sonucu zaman içinde mücadelenin tek taraflı hale gelmesi.

2.cisi ise Işık tarafında yer alan oluşum ve playerların çıkar önceliklerini kendilerine vermesi ve genel anlamda kendi ittifaklarını önemsemeyerekten zaman içinde Işık tarafının daha da çökmesine neden olmalarıydı.

Sonuç itibariyle Işık sürecinin yukarda anlattığım şekilde devam etmesi durumun da maalesef ki PvP denilen etkinlikler zaman içinde yok olup gidecekti, buda hem player sayısının azalmasına hemde serverın ömrünün kısalmasına neden olacaktı. (Biliyorsun ki PvP ve Kill dolayısıyla Rank bu oyunun can damarıdır.)

*. 1-15 ve 20-30 Şimdilik henüz daha canlı değil, çünkü bana göre öncelikle 1-60'ın tam anlamıyla sisteminin ve devamlılığının oturması gerekmektedir. İlerleyen zamanları beraber bekleyip göreceğiz.

*. Rahip seçimin oldukça mantıklı, keza oyun içinde seni her yönden oldukça rahatlatacak bir klas. Umarım sende aramıza katılırsın.

Bizimle ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi için;

Facebook İletişim Adresimiz; https://www.facebook.com/HBirligi/  sayfamızdan bizi takip edebilir & iletişim kurabilirsin.

İyi oyunlar.

Buket

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Mayıs 2017, 23:51:24 »
Işık tarafı icinde  pek cok sıkıntı oldu ancak herkes arakadas idi kimse kendi cikarini dusunemezdi osman abi kadir abi girdiklerinde duzeni sagliyordu ancak son zamanlarda is yogunluklari nedeni ile hesaplarini birakmak zorunda kaldilar bunun ustune cogu oyuncu gibi bizde oyunu biraktik (The Enviables'tan bahsediyorum) bunun ustune birlik dagilinca siz isiga gecmek zorunda kaldiniz bi nevi pvp olmasi icin the enviables taki arkadaslarda sizin birlige geldiler kötü mü oldu ? Bana sorarsaniz gayet iyi olmus 1-2 saat bakma sansim oldu elinize kolunuza emeginize saglik

MakGora34

• Profili Görüntüle
(Revize) H O R D E Birliği
« Yanıtla #9 : 02 Ekim 2017, 19:02:15 »
(Revize)

H O R D E Birliği;

Shaiya oyunu bilhassa en revaçta olduğu 2010 - 2013 yılları arasında bir çok playerın damağında farklı tadlar bırakmış ve hatırlandıkça yüzlerde gülümsemelere de neden olan, yerinede başka oyunların konulamadığı ve her zaman cezbedici bir şekilde hafızalarda yer etmiş bir oyundur.

Bizlerde zamanında ''ROHAN'dan MORDOR'a, MORDOR'dan EOLAS'a'' kabuk değiştirse dahi aynı ekiple yola devam ederekten; Acısıyla tatlısıyla, başarısıyla mağlubiyetiyle, doğrusuyla yanlışıyla, her türlü atraksiyonu tadarak onlarca dost edindiğimiz bu oyuna yeniden doğuşu ile birlikte tekrardan dönme kararı aldık.

Oyunda bulunduğumuz yaklaşık 1 Aylık gibi kısa bir süre zarfı sonrasında da, kemik ekibimizin yanına dahil ettiğimiz yeni arkadaşlarımız ve yeni dostlarımızla ''H O R D E'' çatısı altında oyun içi hedeflerimize start vermiş bulunmaktayız.

Birliğimizin Kurucu Üyeleri;
MakGora, DJIN, iLTERiS, Castenada, FlamingClaw, SHERi ve  BabaMuço olsa dahi, kısa bir süre zarfı içinde bizimle kaynaşan ve aynı yolda yürümek için bizlere omuz veren POKER, Usta_SplinTer, DonaTello ve ORKA gibi dostlarımızda birliğimizin oluşumuna ön ayak olmuş ve kuruluş süreci içinde önemli biçimde rol almışlardır.

Birliğimizin ismi;
Gerek artık unutulmaya yüz tutmuş eski Türkçe de ‘’Ordu’’ anlamına gelen ve gerekse de son yıllarda çoğu kitap ve sinema kurgularına konu olan karanlık ortaçağ ırklarının ‘’Birleşme merkezi ve Savaş Çığlığı’’ anlamlarına gelen H O R D E Kelimesinden esinlenerek belirledik.

Birliğimizin Manifestosu;
*.DÜRÜSTLÜK, *.SAMİMİYET, *ÖZGÜVEN, *YARDIMLAŞMA, *ÖZVERİ, *SAYGI, *EMEK, *AZİM, *MÜCADELE ve *PES ETMEME terimlerini öne alaraktan, gerçek anlamda toplu hareket edip birlik olabilme adına,
‘’Birimiz Hepimiz, Hepimiz Birimiz İçin’’ felsefesinden esinlenerek yola çıktık.

Dark & Işık, ShaiyaTR'da yer alan tüm playerlara keyifli oyunlar dileriz,,,,

MakGora34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Ekim 2017, 19:06:31 »
Facebook İletişim Adresimiz;
https://www.facebook.com/HBirligi/

Youtube Takip Linkimiz;  https://www.youtube.com/channel/UCOLZJwhe5W1JwI49xO_xj9A

Oyun içinde iletişim kurabileceğiniz yetkililerimiz;

*.[GS]OK_BUKUCU,  *.-AFSIN-,  *.DJIN,  *.[GS]THEMIS,  *.[gs]Jk.ALP,  *.Hamsi

bdmr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2017, 21:08:14 »
ne oyundu bu ya

siyahcadi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2017, 07:54:14 »
oyuna giriş yapamıyorum yardım edermsnz