Gönderen Güvenli Oyun Girişi

[GM]Pasa.

  • Game Master
  • İleti: 21
    • Profili Görüntüle
Güvenli Oyun Girişi
« : 14 Ekim 2016, 16:53:02 »
Merhaba Shaiya TR severler,

Son zamanlarda bir çok hesap çalınma ve hesap boşaltma olayları ile karşılaştık. Malesef oyuncularımız bu durum kendi başlarına gelene kadar çok dikkatsiz ve umarsız davranıyorlar. Hesap güvenliğinizi biraz daha iyi hale getirmek için Shaiya tarihinde bir ilk olarak statik (sabit) ip uygulamasını getirdik. Böylelikle hesaplara sadece belirlenen IP adresleri erişim sağlayabilecek.


Hesaplara tanımlanmış olan bütün IP adresleri sıfırlandı. Kullanıcı Adı (ID)  ve Şifre bilseniz dahi hesabınıza girmeyi denediğinizde yukarıdaki uyarıyı alacaksınız.

Hesabınıza erişim sağlamanız için 2 aşamayı tamamlamanız gerekiyor.

<<1. AŞAMA >>


www.shaiyatr.net adresinden oyun ID ve Şifre'niz ile giriş yapmanız gerekiyor.


Giriş yapınca ekranın sağ üst köşesinde kullanıcı adınızın üzerine gelince yukarıda gösterilen menüyü göreceksiniz. Bu menüye tıklayınız.


Hesaplarınıza öncelikle bazı güvenlik bilgileri kaydetmeniz gerekecek. Bu bilgileri kayıt edebilmeniz için Kullanıcı Adı (ID) ve Şifre bilgilerini doğru olarak girmelisiniz.

Kullanıcı Adı         : Oyuna giriş için kullandığınız kullanıcı adınızı girmeniz gerekmektedir.
Şifre                   : Oyuna giriş için kullandığınız şifreyi girmeniz gerekmektedir.
Telefon                : Cep telefonu numaranızı örnekteki formatta girmeniz gerekmektedir. 11 haneden oluşmalıdır.
Email                 : Geçerli bir email adresini örnekteki gibi girmeniz gerekmektedir.
Güvenlik Kodu        : Güvenlik kodu hesap güvenliğiniz için hesap şifrenizden farklı rakamlardan oluşmalıdır ve 6 hane olmalıdır.
Ek Güvenlik Kodu : Ek Güvenlik Kodu 2 haneden oluşmalıdır ve harf olmalıdır. Burada Türkçe karakter kullanmamanız gerekmektedir. Ç ,ç, I, ı, Ğ, ğ, Ö, ö, Ş, ş, Ü, ü harfleri yerine C, c,  i (büyük i (İ) harfi de kullanmayınız.), G, g, O, o, S, s, U, u harflerini kullanınız.
Örneğin; ÇŞ harflerini girmek için  CS harflerini girmeniz gerekmektedir.ÇŞ harflerini girerseniz ?? olarak bilgileniz kaydedilir ve siz soru işareti girseniz bile bilgilerinizi doğru olarak kabul etmez. Lütfen bu kısma dikkat ediniz.

Sizden istenen bütün bilgileri istenilen formatta girdiğiniz takdirde "Kaydetme işlemi başarıyla tamamlandı!" diye uyarı alacaksınız. Bu bilgileri bir defa kaydedildiği zaman kesinlikle bir daha güncellenmeyecektir.

<<2. AŞAMA >>

1. AŞAMA'yı tamamlandıktan sonra artık bu bilgileri kullanarak hesabınıza IP adresi tanımlayabilir ve gerektiğinde bu IP adresini güncelleyebilirsiniz.


IP tanımlamak ve güncellemek için Hesap Bilgilerini Güncelle menünüsün altındaki Hesap IP Güncelle menüsüne tıklayınız.


Açılan pencerede sizden daha önceden girdiğiniz bilgileri doğru şekilde girmeniz istenecektir. Bütün bilgileri eksiksiz ve doğru girdiğiniz takdirde şuan ki IP adresiniz hesabınıza tanımlanacaktır.

DİKKAT! IP adresiniz her değiştiğinde sadece 2.AŞAMA'yı tekrar yapmanız yeterlidir. 1.AŞAMA bir defalıktır. Bir daha oradaki bilgileri güncelleyemezsiniz. Buna gerek de yoktur. IP adresiniz uyuşmuyor hatası aldığınızda 1. AŞAMA'yı bir defa tamamladıysanız sadece 2.AŞAMA'yı yapmanız sorununuzu halledecektir. 1.AŞAMA'yı en az bir defa tamamlamadan 2.AŞAMA'dan bir sonuç elde edemezsiniz.


Kullanıcı adınızın ve Şifrenizin bir şekilde ele geçirilmiş olması durumunda zaten hesabınıza giriş yapılamayacaktır. Sadece Şifreniz değiştirilebilir. Bu gibi bir durumda başka bir hesaptan şifresi değiştirilen hesapla ilgili ticket atmalısınız. Ticket'ta hesap güvenlik bilgileriniz istenecek ve doğru cevap verildiğinde şifreniz sıfırlanarak hesabınız size verilecektir.

UYARI: Hesap güvenliğiniz için kaydettiğiniz bilgileri kesinlikle ikinci bir kimse ile paylaşmayınız. Artık hesabınızı çaldırmak için ID ve Şifre paylaşmanız yeterli olmayacaktır 6 adet bilginin tamamını paylaşmış olmanız gerekecektir ve bu gibi bir durumda da ticket bile atmaya zahmet etmeyiniz çünkü cevap dahi verilmeyecektir. Hesap güvenliğiniz adına bizim yapabileceklerimiz bu kadardır.

NOT: Hesap satışlarında kesinlikle hesaba kaydedilmiş bilgiler güncellenmeyecektir. Hesaba kaydedilen bilgilerle hesabın gerçek sahibi her zaman hesabı geri alabilecektir.

« Son Düzenleme: 07 Kasım 2016, 02:38:48 Gönderen: [GM]KEFARET »